Lp Kasuperede Liidu juhatuse liikmed

Lp Kasuperede Liidu juhatuse liikmed,

edastan ka teile ühe toreda töövõidu uudise, sest see info ei kuulu ainult meie MTÜ-le vaid kõikidele, kelle peres kasvab hooldusel kooliealine laps.
Oleme ise selle üle rõõmsad ja soovime koos teistega rõõmustada!
NB! Palun mitte seda e-maili ja uudist otse minu nime alt Kasuperede Liidu kodulehele postitada (üks eelnev oli juba nõnda)! Nimeliselt teiste kirjutiste otse kopeerimiseks siiski on vaja kokkulepet. Palun koostage enda kodulehe uudis enda ühingu ja juhatuse nimel.
Uudis ja Kaia Iva värske kommentaar on üleval ka meie Facebook’i lehel:
******
Uudis ise siin:
Kuna eile sai meie valitsuskoalitsiooni poolt lõplikult kinnitatud lastetoetuste reform:
Siis saan teiega jagada ka rõõmustavat lisa, mida antud pressiteade otse ei kajasta, sest teates ja kommentaarides kõiki nüansse ei ole, aga mis sisalduvad siiski selles reformis – ning seda võime osaliselt lugeda juba ka MTÜ Igale Lapsele Pere töövõiduks!
16-aastaseks saanud noore suvise lastetoetuse peatamise ja sellega seoses ka terve perekonnas hooldamisel oleva lapse toetuse peatumine suvekuudeks teema viisime Riigikogu Naisteühenduse ette eelmisel aastal, Naisteühenduse esimese hooaja alguses. Sealt sai alguse meie tihe koostöö Kaia Iva ja Maret Maripuuga, kes on siiani meie tugevad toetajad. Nemad võtsid ka selle suvise toetuse teema oma südameasjaks ja nüüd oleme siis lõpuks jõudnud lõpusirgele. Ehk hetkeseisuga peaks järgmisel suvel kõik korras olema ja suvine toetus ei peatu!
Täna saime ka Kaia Iva Riigikogu poolse kommentaari kinnitatud muudatustele, et suvise raha asi on kokku lepitud ja eelnõu valmis kirjutatud. Kogu olukord lahendati nii, et KÕIK  saavad suvel raha ja üle 16-ne noor, kes oktoobriks pole kooli läinud, siis enam ka oktoobrist ei saa ja varasemaga nad võidavad 2 kuu raha. Neid noori, kes õppima ei lähe on paarisaja ringi, selle lisaraha võtab riik kanda. Ja nii ongi lahendatud ka peres hooldamise toetus suveperioodil. Eelnõu peab nüüd veel riigikogust läbi käima ja austatud riigikogulaste kava ongi selline, et järgmisel suvel on kõik OK!
Riigikogulased on hakanud sammhaaval mõistma, mida tähendab perekonnas hooldamine, seega ka eelnõu selle osa läbiminekuga ei peaks suuremaid takistusi tekkima.
Kaunist karget sügise jätku soovides,
Jane Snaith
   +372 50 41 330

Üks vastus: Lp Kasuperede Liidu juhatuse liikmed

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga